Informace od zdravotní sestry

HLAVNÍ STRÁNKA

  

PURINY

  

KYSELINA MOČOVÁ

  

DIETA

  

LÉČBA

  
Téma

JAK SE LÉČÍ DNA

Obsah

 • Co všechno hloh léčí?
 • Léky na bronchitidu
 • Hypnox dávkování
 • Kdy je Hypnox účinný
 • Léčba
 • Bronchitida v těhotenství
 • Jak se deprese léčí
 • Vliv na porod
 • Hypnox cena
 • Co léčí lék Terfimed
 • Co léčí lék Itakem
 • Hypnox složení
 • Příznaky
 • Příznaky
 • Dna je zánětlivé kloubní onemocnění projevující se zvýšenou hladinou kyseliny močové v krvi (takzvaná hyperurikémie). Nadbytečná kyselina močová vykrystalizuje v drobné krystalky, které se zabodávají do okolní tkáně (zejména do kloubů), vyvolají zánět a způsobí bolest. V těle kyselina močová vzniká při rozkladu potravin obsahujících významné množství purinů. Jedná se především o maso a vnitřnosti.

  Zdroj: Jak se pozná dna

  Diskuze

  V diskuzi VIRONAL LÉČÍ VITILIGO se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Vladimíra.

  Já mám vitiligo.Jak Vironal léčí vitiligo?

  Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a bude moci vložit svůj komentář.

  Zdroj: diskuze Vironal léčí vitiligo

  Co všechno hloh léčí?

  Hloh obecný léčí především počáteční stavy nemocí srdce. Například, když se objeví vysoký tlak, který je ukazatelem na blížící se infarkt, tak pravidelně a dlouhodobě užívaná tinktura z hlohu dokáže tento trend zvrátit a snížit riziko tohoto infarktu. Hloh má obecně blahodárné účinky na srdce, nejen že podporuje lepší prokrvení srdečního svalu, ale zároveň zmírňuje silné bušení srdce a mírní srdeční arytmie, takže uklidňuje činnost srdce. Hloh také rozšiřuje věnčité tepny kolem srdce a pomáhá odstranit vápenaté usazeniny v cévách, čímž podporuje odvápnění věnčitých tepen. Hloh léčí dobře, ale velmi pomalu. Léčebné účinky hlohu jsou znatelné až po několika týdnech, někdy i měsících pravidelného a nepřerušeného užívání, ale za to jsou zase překvapivě silné a trvalé.

  Zdroj: Tinktura z hlohu obecného

  Poradna

  V naší poradně s názvem OBRNA LÍCNÍHO NERVU 3 MĚSÍCE se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Tomáš K..

  Dobrý den ,mám obrnu lícního nervu už 3 měsíce a zatím se to léčí velmi pomalu , nevíte jak dlouho to ještě bude trvat? Byl jsem na CT , kde výsledky dopadly dobře. Potom jsem byl na lumbálce , kde mi také nic nenašli a tak mám strach jestli se mi to uzdraví. Všichni doktoři se diví ,že se mi to léčí tak pomalu. Je mi 21... děkuji.

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

  Rekonvalescence po obrně lícního nervu je u každého člověka individuální a může dlouho trvat. Důležité je obnovit nervová spojení se svaly, které inervuje lícní nerv. Na to nejlépe pomáhá svalová rehabilitace, například pomocí masáže a nebo také elektrostimulace. Vhodné je i obličejové cvičení mimických svalů.

  Zdraví Cempírek!

  Zdroj: diskuze Obrna lícního nervu 3 měsíce

  Léky na bronchitidu

  Zde je odkaz na ceny léků na kašel.

  Zdroj: Jak se léčí bronchitida?

  Diskuze

  V diskuzi HYPNOX LÉČÍ PROBLÉMY SE SPÁNKEM BEZ PŘEDPISU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Olová dita.

  jak to, že nemáte u příbalových letáků vedlejší účinky

  Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a bude moci vložit svůj komentář.

  Zdroj: diskuze HypnoX léčí problémy se spánkem bez předpisu

  Hypnox dávkování

  Užívá se půl až 1 tableta přesně půl hodiny před spaním.

  Zdroj: HypnoX léčí problémy se spánkem bez předpisu

  Diskuze

  V diskuzi KREVNÍ KVIK HODNOTY 6.1 INR se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Leo Mašlonka.

  U lekaře mi byla naměřena hodnota INR 6.1 jake je nebezpeči na lidsky organismus a jak se lečí.Děkují

  Na tento příspěvěk jestě nikdo nereagoval. Chcete se k němu vyjádřit? Klikněte na tlačítko a bude moci vložit svůj komentář.

  Zdroj: diskuze Krevní kvik hodnoty 6.1 INR

  Kdy je Hypnox účinný

  Užívání preparátu Hypnox® forte se doporučuje:

  • při nespavosti pro snadnější usínání,
  • pro zlepšení kvality spánku,
  • k podpoře spánkové hygieny,
  • při zvýšené stresové zátěži.

  Zdroj: HypnoX léčí problémy se spánkem bez předpisu

  Diskuze

  V diskuzi PROBLÉMY KŮŽE U ZVÍŘAT se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Geraldina Klobásková.

  Prosím o radu.Naše jezevčice má mezi prsty na všech packách nějaké útvary, které po zvětšení praskneme a vyteče trochu hnisu a pak spousta krve.Už přes rok se léčí u veterinářky a nějak se léčba míjí účinkem.Změnili jsme i stravu a barfujeme.Nyní ji dáváme během š týdnů Kingvet 2x2kapky do žrádla,Omegavet to samé. Kvasnice v tabletách 4 během dne ,Probiovet 2x3 kapsle během jednoho týdne.Už půl roku se léčí na štítnou žlázu a bere FORTYRON 2x 1,5 tablety.Děkuji za každou radu.

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Monika Kozumplíková.

  Prosím o radu.Naše buldočka má mezi prsty na všech packách nějaké útvary, které po zvětšení praskneme a vyteče trochu hnisu a pak spousta krve.Je alergička, krmíme Royal canin hypoallergenic. Nyní ji dáváme Kingvet 2x2kapky do žrádla,konopný olej, Probiovet 2x1 kapsle. Koupeme šamponem Clorexydermem 4% 2xtýdně. Tento stav trvá 2týdny a nevíme si společně s veterinářkou rady. Děkuji za každou radu.

  Zdroj: diskuze Problémy kůže u zvířat

  Léčba

  Při těhotenské cukrovce se dodržuje dietní opatření, to znamená omezit sladké, jíst pravidelně, hlídat především množství sacharidů v jídelníčku. Aplikace inzulinu je nutná jen při velmi vysokých hodnotách.

  Zdroj: Jak se léčí těhotenská cukrovka

  Diskuze

  V diskuzi STAFYLOKOK EPIDERMIDIS se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Jarmila Scheinkönigová.

  Dostala jsem do prsu zánět a pak stafylokoka epidermidis.
  Prso vyteklo, odoperováno, nevím zda stafylokok zůstal.
  Jak se léčit? Bojím se každé operace, aby se nedostal do krev. řečiště. Čím se léčí?
  Děkuji za odpověď.

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Jarmila Scheinkönigová.

  Jak se léčí?

  Zdroj: diskuze Stafylokok epidermidis

  Bronchitida v těhotenství

  Bronchitida v těhotenství je úplně normální zánět hlavních cest dýchacích, tedy zánět průdušek. Pokud trpí žena bronchitidou v těhotenství, měla by se vyvarovat užívání některých léků. Zároveň je však důležité, aby došlo k časnému vyléčení.

  Zdroj: Jak se léčí bronchitida?

  Diskuze

  V diskuzi CHOPN A ZÁPAL PLIC se k tomuto tématu vyjádřil uživatel EVA hEŘMANOVÁ.

  můj pes má zřejmě chopn.prosím jak se toto léčí?je nutné ho léčit kortikosteroidy?děkuji

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Eva.

  Paní Heřmanová, vidím, že zde není na vaši otázku z loňska odpověď, já mám u svého psa podobný problém, mohu se Vás zeptat, jak jste za ten rok s léčbou postoupila? Moc by mě to pomohlo, hledám informace k tomuto onemocnění. Moje adresa: moje.dopisy@post.cz, děkuji, Eva.

  Zdroj: diskuze Chopn a zápal plic

  Jak se deprese léčí

  Deprese je léčitelná jednak léky (psychofarmaky), jednak psychoterapií a také dalšími biologickými prostředky. Nejdůležitější pro léčbu deprese a pro její předcházení je užívání léků – antidepresiv. U lehčích forem deprese může dostatečně pomoci samotná psychoterapie. Optimální je kombinace antidepresiv a psychoterapie.

  Zdroj: Deprese a její léčba

  Diskuze

  V diskuzi OPERACE MOZKU PRASKLÁ CEVKA se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Eva.

  Dobrý den mam kamarádku praskla jí cevka v mozku v uterý ji čeká operace bojím se o ni nevím jaké nebezpečí muže operace přinést.Chtěla bych se zeptat jestli je někdo koho potkalo něco takového.

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Marková Hana.

  Jaké nebezpečí hrozí kdyz praskne čeká v hlavě? Jak se to léčí děkují

  Zdroj: diskuze Operace mozku prasklá cevka

  Vliv na porod

  Při těhotenské žloutence se těhotenství ukončuje do termínu porodu, případně se porod vyvolává pomocí léků stimulujících děložní kontrakce. Při neléčené cukrovce hrozí hypoglykemický šok, při vážnějším průběhu i kóma, případně riziko úmrtí plodu v děloze.

  Zdroj: Jak se léčí těhotenská cukrovka

  Poradna

  V naší poradně s názvem VŠI se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Nina.

  Co jste ještě používali kromě liquida ? Tento přípravek nám vůbec nepomohl, dcera po něm měla akorát suchou pokožku a lupy :(

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Kamča.

  Na vši je nejlepší Diffusil. Je to český výrobek a skvěle léčí české vši u českých dětí. Tady je vidět jak vypadá a jeho cena: www.prozdravi.cz/dif…

  Zdroj: diskuze Prostředek proti vším

  Hypnox cena

  Hypnox je možné koupit volně v lékárně bez předpisu. Na lék Hypnox nepřispívá zdravotní pojišťovna. Léky hypnox je možné také koupit v internetovém obchodě, kde je také vidět jeho aktuální nejnižší cena: Hypnox cena.


  Zdroj: HypnoX léčí problémy se spánkem bez předpisu

  Poradna

  V naší poradně s názvem LEKY NA SNÍŽENI TLAKU BEZ DOPLATKU se k tomuto tématu vyjádřil uživatel Josef Holomek.

  prosím užívám na vysoký krevní tlak acecor 400už několik let a myslím si,že tento lé nemá takovou učinost je možnost užívat i jný lék bez doplatku děkuji

  Svou reakci k tomuto příspěvku přidal uživatel Cempírek.

  Je dobře, že se zajímáte o změnu léčby, protože když sám nedůvěřujete tomu léku, tak vás pak doopravdy hůře léčí. K dispozici je dostatek způsobů, jak léčit vysoký krevní tlak s léčivy bez doplatku. Buďte v klidu a zajděte si za svým lékařem, který vám léčí krevní tlak. Povězte mu o svých pochybnostech a vyslechněte pozorně, co vám řekne na vaši otázku o jiné léčbě. Pro ujištění, že je vaše léčba správná můžete zajít i k druhému lékaři. Tento způsob ověření léčby je akceptován zdravotní pojišťovnou a dokonce na to jako pacient máte právo.

  Zdraví Cempírek!

  Zdroj: diskuze Leky na sníženi tlaku bez doplatku

  Co léčí lék Terfimed

  Terfimed se používá při léčbě plísňového kožního onemocnění postihujícího trup a končetiny, kromě chodidla a dlaně, hřbetu a prstů ruky, dále při plísňovém kožním onemocnění v tříselné oblasti, při plísňovém kožním onemocnění postihujícím nohy a při plísňové infekci nehtů.

  Zdroj: Terfimed je lék na plíseň nehtů a kůže

  Co léčí lék Itakem

  Přípravek Itakem se používá k léčbě těchto chorob: depresivní poruchy (epizody velké deprese), panická porucha s agorafobií nebo bez agorafobie (strach opustit domov, vcházet do obchodů, tísnit se v davu lidí a být na veřejných místech), sociální úzkostná porucha (úzkostná obava), obsedantně kompulzivní porucha.

  Zdroj: Lék Itakem

  Hypnox složení

  • 1 tableta Hypnoxu obsahuje extrakt z kořene kozlíku lékařského (Valeriana officinalis) - kyselina valerová 0,8%, což je 150 mg.
  • 1 tableta Hypnoxu obsahuje extrakt z šištic chmele otáčivého (Humulus lupulus) v poměru 4:1, což je 120 mg.
  • 1 tableta Hypnoxu obsahuje extrakt z nati mučenky pletní (Passiflora incarnata) v poměru 4:1, což je 120 mg.
  • 1 tableta Hypnoxu obsahuje extrakt z listů meduňky lékařské (Melissa officinalis) v poměru 5:1, což je 10 mg.

  Zdroj: HypnoX léčí problémy se spánkem bez předpisu

  Příznaky

  Salmonela se projevuje střevními potížemi – průjmem a zvracením. U nemocného se objeví vodnatý průjem i 20krát až 30krát za den, křeče břicha, pocit na zvracení, samotné zvracení, horečka a bolesti hlavy. Ve stolici se může nacházet krev, hnis, hlen a podobně. Po vysoké ztrátě tekutin se objevuje dehydratace a celková slabost. Je nasnadě otázka, jak dlouho salmonela trvá a jak dlouho se léčí, ale to vždy záleží na průběhu onemocnění.

  Zdroj: Salmonela

  Příznaky

  K příznakům těhotenské cukrovky patří například zvýšená hladina cukru v moči, což gynekolog pravidelně kontroluje na běžných návštěvách poradny. Může se vyskytnout častější nutkání k močení nebo zvýšený pocit žízně, jinak se však těhotenská cukrovka nijak znatelně neprojevuje.

  Rizikové faktory:

  • vyšší věk rodičky (30–35 let a více);
  • obezita;
  • dlouhodobý stres;
  • předchozí problematická těhotenství;
  • výskyt těhotenské cukrovky v předchozím těhotenství;
  • výskyt cukrovky I. nebo II. typu v rodině.

  Zdroj: Jak se léčí těhotenská cukrovka

  Autoři obsahu

  Mgr. Světluše Vinšová

  Mgr. Marie Svobodová

  Bc. Jakub Vinš


  Nemoc dna

  O nás

  Kontakt

  Ochrana osobních údajů a cookies

   SiteMAP